27.7.2019 │ Zvolenská Slatina


multižánrový festival súčasného umenia na slovenskej dedine

hudba│divadlo│diskusie│cestopisy│tanec│literatúra│ film│vizuálne umenie



 
 

FB udalosť Festival GUČA umenia 2019

Dátum a miesto:

  • 27.7.2019 (sobota)
  • areál bývalého kina Pokrok Zvolenská Slatina

Lístky:

  • Cena: 10€ 
  • Cena: 7€ pre ľudí s trvalým bydliskom vo Zvolenskej Slatine - pri vstupe je potrebné trvalý pobyt preukázať občianskym preukazom.
  •  
  • Deti do 12 rokov v sprievode dospelej osoby a dôchodcovia od 62 rokov vstup voľný.
  • Lístky sa nepredávajú v predpredaji, budú sa dať zakúpiť priamo na mieste.

Ubytovanie:

  • Areál festivalu neponúka oficálne miesto na stanovanie.

Pravidlá a podmienky:

Program festivalu:

KINO stage

CLUB stage

15:30 - 17:00
                                                                                                             divadlo Commedia Poprad 

/Skrotenie zlej ženy/

17:00 - 18:00

diskusia "Tváre slobody - 30 rokov po Nežnej"

/hostia Peter Zajac, literárny kritik, spoluzakladateľ a jeden z hlavných predstaviteľov hnutia Verejnosť proti násiliu v Novembri 89 a Daniel Pastirčák, kazateľ Cirkevi bratskej, esejista a výtvarník/

18:00 - 19:00

Katarína Máliková 
/alternatívny folk/

19:00 - 20:00

diskusia "Ako tvoriť dobré mesto - dobrú dedinu?"
/hostia Matúš Vallo - primátor Bratislavy a Vladimír Ledecký - starosta Spišského Hrhova/

 

21:00 - 22:00

PARA - Brutálna zostava 
/pop - rock/

20:00 - 21:00

básnik Roman Szpuk  
/literárne disko na cestách/

23:00 - 0:00

Blame Your Genes
/DJ/
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

22:00 - 23:00

cestopis Antarktída 
/Travelistan/

štvrtok 28.7.2016
piatok 29.7.2016
sobota 30.7.2016
nedeľa 31.7.2016

17:30 - 18:30 hod.

Valér Miko Trio /jazz/

 

17:00 - 18:00 hod.

I am planet /neoclassical/

15:00 - 16:00 hod.

improvizačné divadlo 3T

15:00 - 16:00 hod.

Kapor na scéne /Zlatovláska/

19:30 - 20:30 hod.

Zuzana Mikulcová /pop/

19:00 - 20:00 hod.

Got blue balls /rock'n'roll/

17:00 - 18:00 hod.

Crossroads /blues - rock/

17:00 - 18:00 hod.

SHŠ Budzogáň      /Budzogáň z vreca von/

21:30 - 22:30 hod.

ZVA 12-28 band /blues/

21:00 - 22:00 hod.

N3O Akustika /reggae/

19:00 - 20:00 hod.

 Bad Karma Boy /alt-pop/

19:00 - 20:00 hod.

ZUŠ Hriňová /Ľudoloď/

 

23:00 - 00:00 hod.

PPE /futuristic pop/

21:00 - 22:00 hod.

Čisté Tvary /alternative rock/

 
 
 

23:00 - 00:00 hod.

Hudba z Marsu /ethno-ska/

 
 

CLUB STAGE

štvrtok 28.7.2016
piatok 29.7.2016
sobota 30.7.2016
nedeľa 31.7.2016

18:30 - 19:30 hod.

film Obrazy starého sveta

18:00 - 18:30 hod.

film Sviečková manifestácia

16:00 - 17:30 hod.

čítačka 2x mladé autorky

Iba Ryba

Len Lemur

 

 

16:00 - 17:00 hod.

Braňo Jobus číta deťom    

20:30 - 21:30 hod.

monodráma Tulákov Charlie

18:30 - 19:00 hod.

film Junáci z prachu

18:00 - 19:00 hod.

Chris Ellys /folk/


 

 

20:00 - 21:00 hod.

Janko Svetlan Majerčík /folk/

20:00 - 21:00 hod.

cestopis Gruzínsko

 
 

22:00 - 23:00 hod.

dokumentárny film Poľana 

22:00 - 23:00 hod.

dokumentárny film Poľana 

 
 

TENT STAGE

štvrtok 28.7.2016
piatok 29.7.2016
sobota 30.7.2016
nedeľa 31.7.2016

20:30 - 21:30 hod.

prednáška Za živé rieky

18:00 - 19:00 hod.

prednáška Lesné škôlky - radostné detstvo v prírode

16:00 - 17:00 hod.

prednáška Dedinská sauna

-----------------------------------------
 

20:00 - 21:00 hod.

cestopis Hike&Fly - prelet nad Slovenskom 2016


 

18:00 - 19:00 hod.

prednáška Ultra ako droga ----

 

 







 

22:00 - 23:00 hod.

prednáška Ovocné poklady Bielych Karpát

20:00 - 21:00 hod.

prednáška Periférne centrá Dúbravica


 

 

 

trhovisko
gastro
výstavy
workshopy

Artforum Banská Bystrica 

/knihy/

 

Bielokarpatský

ovocný poklad

/mušty, sušené ovocie.../

výstava obrazov

Evy Hruškovej

 "Káva" 

výtvarná dielňa

"Obrazy tvorené zemou"

piatok - sobota 16:00 - 22:00

Machuľa /šperky, tašky.../

 

 

 

Výstava umeleckej skupiny Neuschl

 

 

 

Kalimba musical instrument

 

Čitáreň Pub 

/nealkoholické nápoje/

Inštalácia

"Cesta podvedomia - sebareflexia a identita"

 

 

miestni 

/designové oblečenie/

Nadácia Ekopolis

hlasovanie strom roka 2016

 

 

 

 

mydlomila

/prírodné mydla, balzamy.../

     


Viac tu: https://www.gucaumenia.sk/line-up2016/

KINO STAGE

štvrtok 28.7.2016
piatok 29.7.2016
sobota 30.7.2016
nedeľa 31.7.2016

17:30 - 18:30 hod.

Valér Miko Trio /jazz/

 

17:00 - 18:00 hod.

I am planet /neoclassical/

15:00 - 16:00 hod.

improvizačné divadlo 3T

15:00 - 16:00 hod.

Kapor na scéne /Zlatovláska/

19:30 - 20:30 hod.

Zuzana Mikulcová /pop/

19:00 - 20:00 hod.

Got blue balls /rock'n'roll/

17:00 - 18:00 hod.

Crossroads /blues - rock/

17:00 - 18:00 hod.

SHŠ Budzogáň      /Budzogáň z vreca von/

21:30 - 22:30 hod.

ZVA 12-28 band /blues/

21:00 - 22:00 hod.

N3O Akustika /reggae/

19:00 - 20:00 hod.

 Bad Karma Boy /alt-pop/

19:00 - 20:00 hod.

ZUŠ Hriňová /Ľudoloď/

 

23:00 - 00:00 hod.

PPE /futuristic pop/

21:00 - 22:00 hod.

Čisté Tvary /alternative rock/

 
 
 

23:00 - 00:00 hod.

Hudba z Marsu /ethno-ska/

 
 

CLUB STAGE

štvrtok 28.7.2016
piatok 29.7.2016
sobota 30.7.2016
nedeľa 31.7.2016

18:30 - 19:30 hod.

film Obrazy starého sveta

18:00 - 18:30 hod.

film Sviečková manifestácia

16:00 - 17:30 hod.

čítačka 2x mladé autorky

Iba Ryba

Len Lemur

 

 

16:00 - 17:00 hod.

Braňo Jobus číta deťom    

20:30 - 21:30 hod.

monodráma Tulákov Charlie

18:30 - 19:00 hod.

film Junáci z prachu

18:00 - 19:00 hod.

Chris Ellys /folk/


 

 

20:00 - 21:00 hod.

Janko Svetlan Majerčík /folk/

20:00 - 21:00 hod.

cestopis Gruzínsko

 
 

22:00 - 23:00 hod.

dokumentárny film Poľana 

22:00 - 23:00 hod.

dokumentárny film Poľana 

 
 

TENT STAGE

štvrtok 28.7.2016
piatok 29.7.2016
sobota 30.7.2016
nedeľa 31.7.2016

20:30 - 21:30 hod.

prednáška Za živé rieky

18:00 - 19:00 hod.

prednáška Lesné škôlky - radostné detstvo v prírode

16:00 - 17:00 hod.

prednáška Dedinská sauna

-----------------------------------------
 

20:00 - 21:00 hod.

cestopis Hike&Fly - prelet nad Slovenskom 2016


 

18:00 - 19:00 hod.

prednáška Ultra ako droga ----

 

 







 

22:00 - 23:00 hod.

prednáška Ovocné poklady Bielych Karpát

20:00 - 21:00 hod.

prednáška Periférne centrá Dúbravica


 

 

 

trhovisko
gastro
výstavy
workshopy

Artforum Banská Bystrica 

/knihy/

 

Bielokarpatský

ovocný poklad

/mušty, sušené ovocie.../

výstava obrazov

Evy Hruškovej

 "Káva" 

výtvarná dielňa

"Obrazy tvorené zemou"

piatok - sobota 16:00 - 22:00

Machuľa /šperky, tašky.../

 

 

 

Výstava umeleckej skupiny Neuschl

 

 

 

Kalimba musical instrument

 

Čitáreň Pub 

/nealkoholické nápoje/

Inštalácia

"Cesta podvedomia - sebareflexia a identita"

 

 

miestni 

/designové oblečenie/

Nadácia Ekopolis

hlasovanie strom roka 2016

 

 

 

 

mydlomila

/prírodné mydla, balzamy.../

     


Viac tu: https://www.gucaumenia.sk/line-up2016/

 

Galéria Jána Kulicha
výstava "Osobnosti a symboly ľudových tradícií" - voľný vstup pre návštevníkov festivalu do 23:00 hod.
 
VÝSTAVY:
výstava Protikomunistický odboj - Ústav pamäti národa
výstava Busty - Hedviga Gutierrez
výstava Obchodná 1984 - 2014 - Ľubo Stacho
 
GASTRO ZÓNA:
Stánok - originál street food
 
TRH:
?
?
?
?
?
?